agiasmos

Αγιασμός 11/09/2023

agiasmos

Τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2023, στις 9.00 π.μ. θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος Αγιασμός στον αύλειο χώρο του σχολείου μας. Θα σας ενημερώσουμε σύντομα για την ώρα αναχώρησης των λεωφορείων από και προς το σχολείο.

Μετά τον αγιασμό θα διανεμηθούν τα βιβλία στους μαθητές και για το λόγο αυτό παρακαλούνται να φέρουν τις σχολικές τους τσάντες και μια επιπλέον τσάντα αντοχής (π.χ. από σουπερμάρκετ, για λόγους ανακύκλωσης και σεβασμού στο περιβάλλον!).

Την ίδια μέρα, οι μαθητές της Α Γυμνασίου θα πάρουν σε έντυπη μορφή το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή/τριας, το οποίο οι κηδεμόνες καλούνται να το προσκομίσουν άμεσα στη Διεύθυνση του σχολείου υπογεγραμμένο από ιατρό ώστε να μπορούν οι μαθητές να συμμετέχουν στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής. Καλό θα ήταν σε συνεργασία με τη Διεύθυνση του σχολείου οι κηδεμόνες να επικαιροποιήσουν και τα προσωπικά τους στοιχεία όταν προσέλθουν στο σχολείο (email, τηλέφωνα επικοινωνίας κ.λ.π).