ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ1
Γενικά Εκπαιδευτικά προγράμματα

ΜΗΝ ΜΕΝΕΙΣ ΜΟΝΟΣ, ΜΙΛΑ!

Μην Μένεις Μόνος, Μίλα! Ήταν το σύνθημα ενάντια στον σχολικό εκφοβισμό στην επιμορφωτική συνάντηση που οι μαθητές της Γ τάξης του σχολείου μας είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν την Παρασκευή 15 Μαρτίου, στην αίθουσα δικαστηρίων στην Χαλκίδα. Ο κ. Καρβελάς, Προϊστάμενος της Υπηρεσίας Επιμελητών Ανηλίκων και Κοινωνικής Αρωγής στην Χαλκίδα, η κ. Ηλιοπούλου, Εισαγγελέας ανηλίκων καθώς και η Κοινωνική Λειτουργός κ. Αθανασίου, αποδέχτηκαν το αίτημα μας και μίλησαν στα παιδιά μέσω ταινιών κ παραδειγμάτων για τον ορισμό, τα είδη κ τους τρόπους αντιμετώπισης του σχολικού εκφοβισμού αλλά και για τη βία και την σχολική παραβατικότητα. Οι μαθητές μας επέδειξαν ενδιαφέρον και αλληλεπίδρασαν υποβάλοντας εύστοχα ερωτήματα. Ευχαριστούμε θερμά την Υποδιευθύντρια του σχολείου μας κ. Ζούζουλα και τις καθηγήτριες κ. Σταματούκου και κ. Κουρνιάτη που συνόδεψαν τα παιδιά μας με ασφάλεια και επέβλεψαν την όλη δράση! Ο μήνας Μάρτιος είναι για το σχολείο μας μήνας ενημέρωσης ενάντια στον σχολικό εκφοβισμό!

ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ1
ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ2